Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Białystok

Emaus po raz pierwszy na rzecz Oli

14.01.2007, nieprzypisany

14 stycznia 2007 r. koncertem w Kościele Zborów Chrystusowych w Bielsku Podlaskim zespół Emaus rozpoczął swoją roczną akcję charytatywną na rzecz małej Oli. - Ola urodziła się ze skomplikowaną wadą serca. Wada polega na tym, iż serce pompuje zbyt mało krwi do płuc. Z tego powodu jej organizm jest niedotleniony, a płuca nierozwinięte. Wymaga kilku operacji za granicą. Z powodu wady źle się rozwija i słabo rośnie. Pierwszą operację zgodziło się wykonać Centrum Pediatrii Uniwersytetu w Kolonii - Klinika i Poliklinika Kardiologii Dziecięcej. Szacowany koszt operacji wynosi 18.000 EUR do 20.000 EUR. To kwota astronomiczna dla rodziców Oleńki, dlatego też pragniemy im pomóc. - jak informuje strona internetowa zespołu.

Koncert miał rozpocząć się o godz. 16.00, ale tuż przed nim siłą rzeczy każdy zaczął się zastanawiać czy dopisze publiczność. Dzień bowiem był deszczowy i wietrzny, obawy rozwiały się na kilka minut przed planowanym rozpoczęciem koncertu. Nagle dwupoziomowa sala zaczęła się zapełniać słuchaczami. Wszystkich przywitał pastor Kościoła Zborów Chrystusowych, Konstanty Jakoniuk, który przeczytał bardzo ważne słowa z Pisma Świętego i zwrócił się z takim oto apelem do zgromadzonych: - Każdy z nas ma obowiązek służyć swymi darami innym, jeśli zostaliśmy obdarzeni zdrowiem, to pomóżmy tym, którzy tego daru nie otrzymali...

Po tym wzruszającym wstępie Marek Rusek, kierownik muzyczny zespołu Emaus, opowiedział historię małej Oli, która zapewne, jeśli potrafiłaby mówić, oceniłaby ten wieczór jako cudowny. Pieśni w wykonaniu członków zespołu, dotyczące miejsca Boga we współczesnym świecie i radości, jaką może przynieść Jego obecność w życiu każdego człowieka, rozbrzmiały w murach kościoła i poruszyły na tyle serca zgromadzonych, że owego wieczoru zebrano na rzecz Oli 2030 zł!

To dopiero początek działalności zespołu, chcącego pomóc tej małej dziewczynce. W sercach każdego ze zgromadzonych pozostały zapewne te cudne słowa, pieśni, a także refleksje nad kruchością życia ludzkiego.

Serwis Informacyjny ChSCh - ms

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Podlaski
Filia Białystok
ul. Jurowiecka 24
15-101 Białystok

Nr konta bankowego:
73 2030 0045 1110 0000 0270 6740
z dopiskiem: „filia Białystok”

Kierownik: Barbara Świder
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 506 873 581

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij